-Духовна обнова Бихаћко-петровачке епархије-
Епископ милешевски Атанасије, администратор Епархије бихаћко-петровачке, и Епископ франкфуртски и све Немачке Сергије, новоизабрани Епископ бихаћко-петровачки, присуствовали су вечерњем богослужењу у Саборној петровачкој цркви у суботу 9. септембра 2017. године.
Господин Марко Николић, саветник директора Управе за сарадњу са Црквама и верским заједницама, присуствовао је вечерњем богослужењу, са верним народом и гостима који полако пристижу да прославе сутрашње устоличење новог Владике, заказано у недељу 10.септембра 2017. на Литургији која почињеу 9.30 ч.
Из историје Епархије бихаћко-петровачке:
Замисао о стварању Бихаћке епархије у Сабору Српске Цркве постојала је још 1921. године, али је тек 1925. године изабран први епископ Бихаћке епархије - др Венијамин Таушановић, који је овом епархијом управљао четири године. После његовог премештаја 1929. године за Епископа злетовско-струмичког, епархијом су администрирали епископи: бањалучки, далматински и зворничко-тузлански до 1934. године, када је ова епархија укинута. У току Другог светског рата подручје Бихаћке епархије тешко је пострадало од усташа.
Проучавајући предратно, ратно и послератно стање на подручју Босанске Крајине, епископи далматински Николај (Мрђа) и бањалучки Јефрем (Милутиновић) образлoжили су свој предлог Светом Aрхијерејском Сабору за обновљење Епархије бихаћке. Размотривши предлог поменутих архијереја, Сабор је основао нову епархију са називом Бихаћко-петровачка, а за њено седиште је одређен Босански Петровац. Тако је Бихаћко-петровачка епархија основана одлуком Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве на његовом редовном заседању у манастиру Пећкој патријаршији 19/6. маја 1990. године.
Ова епархија је одређена и као наследница Бихаћке епархије која је основана 1925. године са седиштем у Бихаћу. У састав новоосноване епархије ушли су делови епархија Бањалучке и Далматинске.
У току рата 1992-1995. године подручје Бихаћко-петровачке епархије тешко је страдало. Уништени су многи храмови, а многобројно становништво је услед ратних дејстава избегло или протерано са својих домаћинстава, укључујући и епископа Хризостома (Јевића) и свештенство које се налазило у кризним подручјима.
По повратку епископа Хризостома, који је био Владика бихаћко-петровачки од 1991-2013. године, у село Подрашница, општина Мркоњић Град, 1996. године, почела је обнова ове епархије. Од 2013. до 2017. године надлежни епархијски епископ био је Преосвећени г. Атанасије (Ракита), који је у међувремену преузео Милешевску епархију.
Извор: Српска Православна Црква